Her oppdaterer vi fortløpende hvilke strender i Salten som er ryddet, etter hvert som vi får medlinger om å hente avfallet.
Ønsker du informasjon om hvordan du går fram, er det bare å klikke på Slik rydder du ei strand. Til høyre finner du linker til artikler som tidligere er publisert i forbindelse med aksjonene i 2016 og 2017.
Lykke til!
 

Oversikt over strender som er ryddet
#Strand som er ryddetKommuneRyddegjengAnt. sekker
1LøpBodøJohn Egil2
2Skiposen VågGildeskålLars Nystad m/fam2
3Rolvsøya, KarlsøyværBodøRamSalten Våtm.s./Naturvernforb.94
4Værholmen, KarlsøyværBodøRamSalten Våtm.s./Naturvernforb.17
5Tjønnøya, KarlsøyværBodøRamSalten Våtm.s./Naturvernforb.43
6Bremnes til LøpstrandaBodøRaymond Sandvær m.fl.8
7Stormyrstrand, StrømsnesøyaHamarøyAnnie Nordland3
8StøvsetBodøAntje Poppe10
9Graddholmen, SkjerstadBodøSølvi Estensen20
10Strand ved FitjanBodøMarte Melnes5
11AusvikaBodø4. trinn Rønvik skole9
12BodøelvBodøAviaja Tine Kleist4
13Paradisbukta, HjartøyaBodøThomas Eriksen3
14SkjelstadBodøThea(9) og mamma Rita Pettersen1
15ÅselistraumenBodøRonald Vesterli4
16BodøelvaBodøNorges Miljøforbund15
17FenesfjæraBodøAina Estensen, Støver skole3
18Finnøy-KarlsøyHamarøyAnnie Nordland8
19Nordarnøy HavnGildeskålBjørnar Nilsen7
20ErsvikaBodøFarmors ryddelag3
21Dobbeltstrand Lille VågøyaBodøBodø Kajakklubb14
22Langodden, TverlandetBodøMarit Larsen10
23Storsandvik, GodøynesBodøKai Larsen/Randi Helen Albertsen3
24KvalvikaBodøKathrine Pedersen m.fl.6
25Selsøyodden, BuvikHamarøyGuttelaget (og noen jenter) Hamarøy IL20
26Tyvsjyen til naustene (c)BodøIngrid Børli m.fl.4
27Åselifjæra (c)BodøWenche Mikkelborg m.fl.12
28Strandsonen v/Ersvika (c)BodøEmil Fredstad3
29Ytre Bogøy, HelligværBodøØrjan Pedersen20
30Vetterøy, HelligværBodøBodin Videregående matroslinja175
31Grimsøya, HelligværBodøOve Pedersen25
32Kvannøya, HelligværBodøHelga Svendsen30
33Undersholmen, HelligværBodøBodin videregående matroslinja20
34Sørvær, HelligværBodøBodin Videregående matroslinja30
35Bøsanden, EngeløySteigenSteigen Bygdekvinnelag14
36Sandvika, SandhornøyBodøGeir Kolstad med flere30
37Støvset strandBodøStøvset Vel20
38Sysselvik (c)FauskeWenberg Fiskeoppdrett4
39Mørkved-BerntnesBodøBodømarkas Venner60
40LøpsfjærBodø5 A og 5B Løpsmarka skole15
41Bergene v/Coop Extra LøpsmerkaBodø5A og 5B Løpsmarka skole10
42MulstrandBodøCharlotte Larssen21
43Røsvik-leira (badestrand)SørfoldSmåtrinnet Røsvik skole2
44Godøynes og SkålbunesBodøHeggmobanden12
45SeinesBodøSeines grendelag90
46Revika-NovikaGildeskålVigdis E. Nysted10
47KløkstadBodøKari Viker Nordland10
48VinkenesSteigenTerese Ellingsen2
49LeinesfjordSteigenRune Burdahl2
50ErsvikaBodø5B Tverlandet skole7
51Stranda ved SkaugBodøSkaug Oppvekstsenter45
52Haugvikåga, Glomfjord (c)MeløyRandi Tinnan20
53Lund-ØynesFauskeTherese Aronsen14
54Teisvik, StraumøyaBodø?3
55KjerringøyBodø?3
56Mørkvebukta-FenesBodøEdel Aleksandersen4
57StraumsnesvikaHamarøyInnhavet Oppvekstsenter10
58HunstadbuktaBodøHunstad barneskole 1. trinn4
59Moloen SelstadMeløyVigdis Selstad8
60Fjæra på FinneidFauskeFinneid skole11
61SjyslettafjæraBodøSissilie Grønli5
62SkjelstadBodøTor Inge Storlien7
63Ersvika, TverlandetBodø5B Tverlandet skole8
64MyklebostadBodøTor Harald Eide10
65Strand SundGildeskålPerry O. Kaspersen25
66HalsaMeløyHalsa skole18
67InndyrGildeskålBjørn Olav Jelstad4
68Valen til SuaraholmenMeløy8. kl. Enga skole36
69IlstadsjyenBodøHeggmo/Mørkvedgjengen11
70Skaugneset og svabergeneBodøEllen Bakkefjell m.fl.4
71Elv på nordsida (c)BodøCharlotte Skaug14
72Auvika og RørvikaBodøTrond E. Nilssen12
73Samuelsvik, Store HjartøyBodøKristin Heimtun6
74Steinstrand, Lille HjartaøyBodøKristin Heimtun7
75Strand ved Fauske BygdetunFauskeBarnas Turlag Fauske og Sørfold18
76Buvåg-buktaHamarøyLisa Vedal Jørgensen m.fl.7
77Strand på LundøyaSteigenArve Johansen8
78VensetFauskeTerje Mellerud1
79Skålbunes/TekkelvikaBodøEva Anette Johansen12
80Båtberget, LundfjæraSteigenSiv, Svein-Morten, Kristina, Lina og Kaia7
81Hustad, SandhornøyGildeskålMarit Larsen18
82Tverlandet-GodøynesstraumenBodøFinn Arne Almås15
83Strender i Bodø (c)BodøMaria og Bjarte5
84MeløyaMeløyArild Kjerpseth60
85LøpstrandaBodøSynnøve H. Bøifot m.fl.15
86Strand v/GjælentunerBodøMari Moen Isachsen m.fl.10
87HunstadbuktaBodøTurid Våtvik6
88Indre havn BodøBodøBodø Dykkerklubb62
89Låter Friluftsområde, KjerringøyBodøRamSalten Våtmarksenter m.fl.40
90TørresvikFauskeKlara Johansen6
91Øyra til båtbyggerhusetSaltdal4. kl. + voksenopplæringen17
92Strand Rognan SentrumSaltdalValgfag miljø og friluftsliv Rognan Ungd.s.6
93Misvær (c)BodøBente G. Borgås3
94KvikstadBodøHelge Ripnes8
95SeinesBodøGrete Ellingsen3
96TekkelvikaBodøLisbeth Nilsen Sollid4
97EibuktMeløyBjørnar Heimdal7
98Storvikfjæra, LøpsmarkaBodøLøpsmark skole 1-3 trinn.5
99Fjæra i VikanBodøEvjen velforening8
100Strender på Våg, SandhornøyGildeskålVåg velforening40
101SetsåSaltdalKroken Grendehus20
102SjyslettafjæraBodøSjyslettarampen5
103Bergene på yttersia av FenesBodøLaboratoriemedisin, Nordlandsykehuset30
105Strendene på LeivsetFauskeFreydis Wessel40
106SildsrandaHamarøyGeir Walenius6
107BogosenSteigenKaroline m/familie3
108Skipsholmen/Store HjartøyBodøMedlemmer Bodø kajakklubb30
109StorvollenBodøKåre Riibe Ramskjell3
110Helleviken, SaltstraumenBodøMeier4
111HjartøyaBodø4H og Kystlaget Salta13
112Skagen/SaltnesSaltdalRune Jensen22
113VågnesetSteigenKaja-Irene Sund og Tore Sund5
114Kroken i FestvågBodøStig Kvammen10
115Breivik, SkjerstadBodø?32
116HunstadBodø?11
117ValosenBodøMiljøagentene4
118FestvågBodøEinar Sivertsen m.fl.25
119InnhavetHamarøyMarthe Markussen20
120SkjelstadBodøSelma og Eivor4
121Dal og SkaugvollGildeskålAnnie Karlsen/Svein Egerdahl12
122GodøynesBodøGodøynes velforening7
123HopenBodøTerje Larsen2
124ValnesfjordFauskeBodø Seilforening2
125Store Sandvika (c)GildeskålRasmus Dahle1
126Kjerringøy (c)BodøChris E. Marken2
127Stokkvika (c)BodøGrete Hovelsrud2
128Auvika (c)BodøKaren Fagervik Omnes4
129Løpstranda (c)BodøSynnøve H. Bøifot1
130StrøksnesSørfoldLisbeth Mo2
131Våg, SandhornøyGildeskålEva Marina Larsen15
132Langnesoset-Tranøy FyrHamarøyTranøy Båt og velforening50
133Kystlinja i SaltdalSaltdalSaltdal Båtforening40
144Storsandøya og KalvenSteigenFamilien Jespersen2
145Stranda på LundFauskeTherese Aronsen10
146SandnesetFauskeLena Hunstad2
147Ytre StrøksnesSørfoldHolm17
148FinneidFauskeAnette Pedersen10
149Stranda nedenfor HansbakkenFauskeRoar Hansen m. familie12
150LundSteigenSonja Pedersen6
151?BodøBodø Sportsdykkerklubb11
152Sæther, SandhornøyaGildeskålVelforening Sandhornøy6
153Ravika, SandhornøyaGildeskålVelforening Sandhornøy4
154Mårnes, SandhornøyaGildeskålVelforening Sandhornøy6
155Hustad, SandhornøyaGildeskålVelforening Sandhornøy37
156Sandvika, SandhornøyGildeskålVelforening Sandhornøy43
157Lekanger, SandhornøyGildeskålVelforening Sandhornøy24
158Kvikstad-LjønesBodøSkjerstad Oppvekstsenter/Kvikstad Grenelag50
159AusvikaBodø2. trinn Østbyen skole3
160FjellBodøKnut Kolstad4
161Engelvær/NorskotSteigenHarald Nilsen20
162Åkervika/AlpøySteigenErik Dahl Johansen5
163Sottestadsjyen-KråknesetHamarøyKristin Andreassen10
164Vik ved SteinslandSteigenAndreas Flom3
165Kleiva mot FinneidFauskeVestmyra skole65
166Hjemgam, MoenFauskeAnja Nordal3
167Ytre StrøksnesSørfoldRoald Holm2
168Strand nedenfor BrattenBodø6. trinn Rønvik skole4
169Følvka, SandhornøyGildeskålLill Hilde Kaldager4
170Bjørnbakkan, Valnesfjord (c)FauskeDiv. ryddegjeng12
171Bringsli, Valnesfjord (c)FauskeDiv. ryddegjeng5
172Trivselsveien, Valnesfjord (c)FauskeDiv. ryddegjeng4
173Røvika-ValnesfjordFauskeDiv. ryddegjeng51
174NordfjordenBodøMagne Smådahl125
175MørsvikbotnSørfoldNorsia Oppvekstsenter10
176Elvkroken, Engan, StyrkesnesSørfoldNorsia Oppvekstsenter25
177VatnVatnetBodøSvein Roar Rasmussen2
178SundGildeskålStein Lekanger m/familie og naboer10
179Finshaugen, SandhornøyaGildeskålAndersen/Skjelvan1
180VinkenesSteigenGrethe Ellingsen m.fl.80
181MørsvikfjordenSørfoldSvein Fjell6
182BodøsjøenBodø1. og 4. trinn Østbyen skole6
183LimskjærnesetGildeskålHytteforeningen30
184Evenset til GraddenBodøSkjerstad oppvs./Kvikstad grendel.40
185Eide/TårnvikBodøUnni Sletten2
186Follastrand, Valle (c)SteigenRanveig Person m.fl.15
187Rekvika StraumøyaBodøHelden5
188Store HellevikBodøBrynjulf Ersvik2
189Ljønes fergekai og innover fjordenBodøBirgit Espejord6
190Skjellvik til ØyjordGildsekålSkola og lokalbefolkningen
191Asgotsletta til KjøpstadGildsekålSkola og lokalbefolkningen
192KjellingGildeskålSkola og lokalbefolkningen
193NygårdsjøenGildeskålSkola og lokalbefolkningen totalt123
193Hellan til StraumenSørfoldStraumen Båtforening25
194GrøtøyaSteigenSteigenskolen25
195AlpøySteigenSiegenskolen25
195SundSteigenSteigenskolen25
195BogosenSteigenSteigenskolen12
196LeinesSteigenSteigenskolen5
197FollstrandaSteigenSteigenskolen10
198BotnSteigenSteigenskolen10
199NordfoldSteigenSteigenskolen10
200Bø på EngeløyaSteigenSteigenskolen30
201LaskestadSteigenSteigenskolen20
202Berg på EngeløyaSteigenSteigenskolen15
203Våg EngeløyaSteigenSteigenskolen20
204MortenstrandSteigenSteigenskolen6
205Sør-ArnøyaGildeskålLokalutvalget v/Frank Hansen30
206Nord-ArnøyGildeskålLokalutvalget v/Frank Hansen7
207SkålbunesBodøEva Johansen5
208Sør-FugløyaGildeskålVelforeninga75
209Mørkvedbukta til TverlandetBodøÅshild Andreasdatter1
210AlstadfjæraBodøJohn Arne Hunstad4
211Lund/BåtbergetSteigenLinda Kristensen m.fl.55
212Nedenfor bowlinghallenFauskeSilje Abrahamsen1
213Møllerskog til KvalvikSteigenTor Magne Nilsen5
214Eidkjosen, KjerringøyBodøMariann Eide Nyheim30
215Mellom Lund og SundSteigenSonja Pedersen2
216Halsmoen og TangoddenSaltdalOdd Robert Sletteng3
217FenesBodøNabolag og skoleklasser9
218Stolsøya sør, HelligværBodøMarkus Olaussen7
219Beiskøya, HelligværBodøArne Bergundhaugen15
220Nettøya, HelligværBodøEspen Søreng20
221Kalven, HelligværBodøTor Inge Olaussen8
222Øksenøya, HelligværBodøKristin Dreyer7
223Sørvær, HelligværBodøHilde Christensen3
225Vokkøy, HelligværBodøMarit Lund23
226Store Sørøya, HelligværBodøHelle Aune Larssen30
227Bodø HavnBodøBodø Sportsdykkerklubb15
228NestbySaltdalPer Johnny Lillegård2
229Røkland, SaltdalselvaSaltdal5. klasse Røkland skole2
230Våg, SandhornøyGildeskålVåg Vel10
231SaltstraumenBodøSaltstraumen dykkecamp3
232VatnvatnetBodøAnja Almås Tangeraas1
233Løp-AusvikaBodøEvelyn Ramberg1
234Inner-FauskeFauskeSørensen-slekta5
235BodøsjøenBodø3. kl. Østbyen skole3
236GiværBodøOlaug Olsen m.fl.20
237VågsbotnBodøWilhelm Gros1
238BørelvBodøHans Kr. Smines2
239AuvikaBodøRagnhild Fjørkenstad m.fl.5
240Røyrvika/RørvikaBodøRagnhild Fjørkenstad m.fl.24
241Støtt, SvenningenMeløyMarthe Bakken20
242Østsiden av BliksværBodøIn the same boat30
243KjerringøyBodøIn the same boat6
244TangoddenSaltdal5. kl. Rognan barneskole10
245Skagan, BuvågHamarøyNatur og ungdom, Hamarøy15
246Langodden, TverlandetBodøStian, Christina og Lucy1
247ÅmøyhamnMeløySondre Tveitan5
248GjælentunetBodøBodø & omegn turistfor.2
249MøllerskogSteigenTor-Magne Nilsen2
250Flatøy FyrSteigenVenner av Flatøy Fyr12
251SandvikholmeneGildeskålTorny Gundersen8
252Under TverlandsbruaBodøHeggmobanden1
253Mellom Oppeid og TranøyHamarøyAsbjørn Hopland13
254IlstadBodøHeggmobanden4
255Sandeide, LandegodeBodøNina Jamissen12
256Holmer utenfor SørskotSørfoldFamilien Brovold20
257Alstad og NorsiaBodøÅsa Elisabeth Bjørklund4
258SirinesSteigenHytteforeningen på Sirines20
259Inndyr til kirkestedetGildeskålInndyr Velforening50
260Skaftvika-Ytre FurnesFauskeMerete Kristoffersen6
261Båtberget LeinesfjordSteigenWenche Brenna3
262Karsvikstranda, KjerringøyBodøRamSalten Våtmarksenter2
263Fjære NaturreservatBodøRamSalten Våtmarksenter4
264Finnkonvika, KjerringøyBodøAnne Lothe m/familie2
265NorskottøyeneSteigenSilje Kristensen m.fl.12
266Hornvika-HornnesetMeløyReipå Grendelag11
267Oldervika/Klikkvika/RavikaGildeskålInka Seekamp/Cyril Anglade3
268MåløyværSteigenSteinar Heldahl m.fl.75
269LandegodeBodøIn the same boat50
270Sandøya, HelnessundSteigenTerje Hartgen Jespersen2
271Rørstad og RefsnesSørfoldVelforeningen250
272FleinværGileskålGerd Næss med flere70
273FemrisGildeskålFemris velforening50
274BliksværBodøEva Haugsnes/Nils Thomesen120
275Landegode - FenesBodøBirgit Amundsen m.fl.75
276Skolderøya, LandegodeBodøBirgit Amundsen m.fl.50
277SundGildeskålDiverse privatpersoner13
278Diverse HelligværBodøDiverse privatpersoner100
279Ytre BeiarnBeiarnYtre Beiarn Velforening10
280Hellevik, StraumøyaBodøJørn Hemminghytt2
281Øyene sør for NorskotSteigenGrethe Nilsen20
282Femris/RøssøyaGildeskålFemris Grunneierlag og velforening75
283GodøynesBodøBorghild Viem/Fredric Ihrsen3
284Bogsjyen, LeinesSteigenAquaGen50
285Området rundt NordfoldaSteigenCermaq, Steigen351
286Ersvika, TverlandetBodøTrygve Vendtzen4
287ErsvaikaBodøTverlandet skole3
288Isopor fra havetBodøHåkon Johansen23
289Fjære naturreservatBodøRamsalten Vatmarksenter15
290Fleinvær/Bliksvær/HjartøyaBodøMiljødronningen100
291Sør-ArnøyGildeskål?6
292Bodø HavnBodøBodø Dykkerklubb35
293KvalvikaBodø9. kl. Saltvern skole4
294Løpstranda/TelegrafbuktaBodø9. kl. Saltvern skole3
295SkålbunesBodøHeggmobanden3
296BreivikaSteigenLinda Merethe Johnsen4
297Tverlandet-SkålbunesBodøAnja Tangeraas3
298TekkelvikaBodøAnja Tangeraas3
299Skipsholmen/Store HjartøyBodøBodø kajakk-klubb12
300Tverlandet Nat.res./Løp-ValvikBodøTor Inge Storlien13
301Yttersiden av VærøyVærøyVærøy Miljøgruppe304
302ErsvikaBodøBorghild Viem1
303ErsvikaBodøChristina Nilsen6
304ValnesfjordFauskePer Vidar Hansen21
305Engeløya og området rundtSteigenCermaq229