Her oppdaterer vi fortløpende hvilke strender i Salten som er ryddet i 2019, etter hvert som vi får medlinger om å hente avfallet.
Ønsker du informasjon om hvordan du går fram, er det bare å klikke på Slik rydder du ei strand. Til høyre finner du linker til artikler som tidligere er publisert i forbindelse med aksjonene og oversikt over innkommet avfall i 2017 og 2018. 
Lykke til!
 

Oversikt over strender som er ryddet
#Strand som er ryddetKommuneRyddegjengAnt. sekker
1Fjæra i HopenBodøHeggmobanden6
2Langs elv LeinesfjordSteigenNav Steigen4
3Sjyslette TverlandetBodø10. kl. Tverlandet skole10
4Fjæra i HopenBodøHeggmobanden12
5StraumsnesøyaHamarøyAnnie Nordland1
6Tverlandet NaturreservatBodøHeggmobanden4
7HopenBodøHeggmobanden1
8Leines - stor isoporklumpSteigenJonas Vik5
9RøttangstraumenHamarøyAnnie Nordland4
10MørkvedbuktaBodøFamilien Wendel5
11Havisskaret til LevikaSteigenLillian Låve Selvik12
12Ved MistenBodøBrynjar Stordal6
13Hovedsundet, MjelleBodøMartin Bratland1
14KarlsøyværBodøRamSalten/Naturvernf.75
15ErsvikaBodøTherese G. Sjåfjell8
16Innersida StøttMeløyBerit Mikkelborg10
17GodøystraumenBodøHilde Danielsen11
18BodøsjøenBodøHeggmobanden3
19BreivikBodø3. og 4. kl. Aspåsen skole3
20Berg til Ålstad, EngeløyaSteigenBygdekvinnelaget5
21Løktholmen-Skår-SteigenOtto Helnes15
Klefallsanden-NaustneselvaSteigenOtto Helnes15
22LeivsetFauskeJostein Hansen45
23SkålbunesleiraBodøHeggmobanden31
24Hagbartholmen til SkaubergetSteigenJanne Pedersen m.fl.23
25GåsværMeløyBirger og Ellen på "Sailaway"4
26Fjæra Breivik i SaltenBodøChristina Nilsen m/kidsa2
27Ripnes og RotnesBodøFredric, Salstraumen Camp.3
28FinnkonvikaBodøAnne Lothe m/barnebarn3
29SkålbunesBodøHilde Danielsen12
30Nord for LøpssandenBodøHelge Nilsen og turgåere7
31Sandeide KjerringøyBodøBente og Arild Falch1
32Hans Jakobsenvika, SildkiposenBodø3 genr. Olsen12
33SkjelstadBodøAnders Elvik3
34Langsanden, SandhornøyaGildeskålMartin Brattland2
35Kummeren, SandhornøyGildeskålBjørn Høssung20
36MjelleBodøAnders Dundas2
37RipnesBodø6. kl. Saltstraumen skole2
38RognanSaltdal8. og 9. kl. Rogn. ungd.skole14
39SørfugløyGildeskålSørfugløy grenelag91
40Sjysleyy-fjæra, TverlandetBodø7. trinn Tverlandet skole12
41Storøya og Litjøya, FinnøyHamarøyHans og Solfrid Eidnes5
42Fra Bremnes til MjelleBodøTor Inge Storlien med fam.130
43Storvika/VikranBodøFam. Alvestad/Tørud2
44BøsandenSteigenBygdekvinnelaget3
45TekkelvikaBodøMarianne Nikolaisen3
46AlstadfjæraBodø2.trinn Grønnåsen skole3
47Dal-Skaugvoll,Gifas-LemsundGildeskålAnnie Karlsen/Svein Egerdahl17
48Sandvåg og NygårdskjæretSteigenHans Martin Tjærandsen2
49SkogvollHamarøyHans Tore Bakkeli12
50Svenningen/yttersida StøttMeløyBerit Mikkelborg60
51StorvikaSørfoldKirsten Martinussen35
52KvalvågBodøHunstad barneskole6
53LangoddenBodøHeggmobanden3
54Hjartøya og SteinsværBodøBodø Seilforening16
55Havna og fjæra rundt BolgaMeløyOppveksts/idrett/grendelag46
56MulstrandBodø5. trinn Alstad barneskole22
57Eirvika, SkjerstadBodøSkjerstad KFUM/K14
58LeivsetFauskeFreydis Wessel10
59Eide-TårnvikBodøViggo Aronsen6
60Strand KjerringøyBodøMorten Krogstad m.fl.20
61Breivik/SilsandSteigenKåre Pckhardt10
62GodøynesBodøHeggmobanden3
63AusvikaBodøDNT Ung Bodø10
64ErsvikaBodøTherese G. Sjåfjell4
65SkjelstadBodøJan Erik Svendsen15
66Særlige OterværMeløyTokthuset Båtforening30
67SkålbunesBodøHilde Danielsen10
68AuvikaBodøKetil Lagesen m.fl.12
69Korsviksanden og FinnkonvikaBodøViggo Aronsen m.fl.8
70SeinesBodøJoost Raeymaekers13
71TapstadBodøDagrun Bergli14
72Nordfold-LaukvikSteigenTove Olsen6
73Gjerosen, SkaugBodøKarin Hansen10
74TekkelvikaBodøStrandrøveran6
75Sjystranda, SkaugBodøAnders Dundas3
76Strandåsjyen ved LåterBodøStrandå Grunneierlag30
77FjæreBodøRamSalten Våtmarksenter6
78FjæreBodøAnne Nohr/Elisabeth Søfting8
79FjæreBodøFrivillige Kjerringøy8
80Fjæra i HopenBodøHeggmobanden7
81Osan/Korten/Store KalvøyBodøMaria, Marianne og Arne Elvik18
82Strender Halsa sentrumMeløyHalsa skole17
83Støtt og holmer utenforMeløyHurtigruta Kong Harald30
84SetsåSaltdalRyddegjeng36
85HunstadbuktaBodøTurid Våtvik m/flere8
86ØraMeløyHelge Hansen50
87Nord-Sandnes, SandhornøyaGildeskålSandnes Vel7
88SkaugBodøSkaug Oppvekstsenter15
90Fjæra ved hyttene i ValnesfjordFauskeBrattåsvika/Skinnbrokvika hyttel.3
91Langstranda, JektvikaSørfoldLisbeth og Lars Fredrik Moe4
92MørkvedbuktaBodøBodø Speidergruppe20
93Flomålet i RønvikaBodøFlere frivillige25
94SeinesBodøSeines grendelag41
95Godøynes (stor not)BodøHeggmobanden25
96FauskevikaFauskeWenberg Fiskeoppdrett20
97Stranda ved Fauske bygdetunFauskeBarnas Turlag Fauske og Sørfold7
98KnaplundBodøChristina Nilsen m/kidsa8
99Leinesfjord v/småbåthavnaSteigenSteigenskolen Leinesfjord25
100SørskotSteigenSteigenskolen Leinesfjord82
101SteinslandSteigenSteigenskolen Leinesfjord5
102MortenstrandSteigenSteigenskolen Leinesfjord5
103Skånland-SkjennaustSteigenSteigenskolen Leinesfjord25
104BotnSteigenSteigenskolen Leinesfjord16
105AlvenesSteigenSteigenskolen Leinesfjord20
106Selsøyodden, KyllingmarkHamarøyBarnas Turlag Hamarøy9
107EngeløyaSteigenEngeløy Grendelag31
108Fjæra på Våg og VågnessanSteigenTore Sund2
109ErikstadFauskeAnne Hvesser6
110Saltdals kystlinjeSaltdalSaltdal og Vik båtfor. og vidg.30
111KvalvikaBodøKjell Pettersen m/flere20
112Femris nordre delGildeskålMeløy VGS 1B9
113Sund/StokkbruvikaGildeskålLillian Bjørsvik12
114Fjæra på ÅgskaretGildeskålÅg Grendelag7
115SandvikGildeskålArne Jakobsen10
116GunnarvikGildeskålKarin Rønnåbakk4
117Bodøsjøen friluftsområdeBodøDyrebeskyttelsen9
118Fjæra i AspfjordenSørfoldLisbeth Elvebakk/Ronja Helland10
119Småbåthavna StraumenSørfold8. klasse Straumen skole3
120InnhavetHamarøy8. klasse Innhavet skole3
121Stavik-LjønesBodøOddveig, Marianne og Aud-Marit7
122MulstrandBodøFrode Lillebostad18
123Nes, ValnesfjordFauskeWenche Henriksen7
124Horsdal, SandhornøyGildeskålEva Larsen7
125Skatftvika, Ytre FurnesFauskeMerete Kristoffersen4
126Fjæra i KalvikSørfoldEinar Kalvik10
127Kløkstad til SkaugBodøSkaug- og Kløkstad velforening25
128HjertøyaBodøKystlaget Salta22
129AustvikaBodø8. trinn Saltvern skole6
130Salstraumen/ErsvikaBodøEva Andersson2
131ErikstadFauskeRyddegjeng4
132MulstrandaBodøBeth Mørk Pettersen30
133LaksbunesetMeløyJan A. Svartis1
134AkseløyaBodøBritt Bensvik5
135Limskjærneset, SandhornøyGildeskålLimskjærnmeset hytteforening45
136Hustad, SandhornøyGildeskaålSør-Hustad Velforening45
137Våg, SandhornøyGildeskålVåg Velforening10
138Strand ved Låter, KjerringøyBodøLavvo-gjengen v/Lill Pettersen2
139VågøyaBodøBirger og Ellen på Sailaway4
140SkipsholmenBodøBodø Kajakklubb18
141Bjørnvåg/BuvågHamarøyBjørnegjengen28
142KløkstadBodøTore Røsøy5
143Skutvik, GodøynesBodø1. Tverlandet Speidergruppe3
144Storvika og området rundtGildeskålStorvikbukta lokalutvalg85
145Fjæra i HopenBodøHeggmobanden6
146VikaMeløyLars Norum3
147Lekangervika, SandhornøyaGildeskålKristin og Erik2
148LeinesSteigenJonas Vik5
149Lille VågøyaBodøBarnas Turlag, Bodø20
150Fjæra i HopenBodøHeggmobanden1
151Løktholmen-SkårSteigenOtto Helnes30
Klefallsanden-Naustneselva
152Tverlandet NaturreservatBodøHeggmobanden5
153Ljønes/KvikstadvikaBodøMargrethe M. Kilvik5
154RødtangstraumenHamarøyAnnie Nordland5
155ÅmøyMeløyAnne Sofie Aronsen3
156AlpøySteigenHenriette Hansen m/familie50
157Innervika AlstadengaBodøSilje Kvarsnes10
158VollvikaBodøMia Husdal1
159Fjæra bak Bobil Nord og Finneid SveisFauskeAnette Pedersen5
160Skjelstad NaturreservatBodøSalten Naturlag8
161AusvikaBodøJostein Elvedal6
161TangoddenSaltdal5. trinn Rognan barneskole8
162Kvantoland vestSørfoldTeam Andersen & Stien8
162Rødtangstraumen-KarlsøyHamarøyAnnie Mathilde Nordland5
163MistenBodøNils Bjørnar Nilsen20
164EngavågenMeløyAud T. Rui5
165SandvikvågenGildeskålJan Amundsen2
166BremnesfjæraBodø6. trinn Løpsmark skole3
167Tranvika, KjerringøyBodøGunn Marit Hernes20
168NordlandHamarøyBeate Sørensen m.fl.40
169FauskeFauskeRoar Eikeland4
170RotnesetBodøSaltstraumen Dykkecamp1
171Vestsiden Sandhornøy og YtterosenGildeskålStein Ronny Korneliussen30
172Vågsosen, SandhornøyGildeskålMowi og Sandhornøy skole45
173Diverse LandegodeBodøVelforeninga200
174Diverse HelligværBodøMange ryddere i regi velfor.300
175NovikaGildeskålForsvarsansatte70
176BjørnvågHamarøyBjørnegjengen30
176VensetFauskeHenny Olsen2
177Indre Morsdal og SundsfjordGildeskålIMOS velforening50
188Sagfjordbotn og RørstadSørfoldNordsida Oppvekstsenter30
189MørsvikbotnSørfoldNordsida Oppvekstsenter40
190Alsosfjæra, KjerringøyBodøBengt Fagerland9
191Store Sandøy, HelnessundSteigenTerje H. Jespersen1
192SørfuglværGildeskålIL Splint, Inndyr50
193NordfoldfjæraSteigenHugo Nikolaissen3
194Hopøya på BuvågHamarøy8. kl. Hamarøy sentralskole25
195Rundt SoløyvannetBodøNorges Miljøvernforbund40
196Utenfor SkogvollHamarøyAsbjørn E. Hopland9
197Steinslandsoset NaturreservatHamarøySøren Hølscher4
198SørarnøyGildeskålLokalutvalget50
199Underåsen/SkotsfjordSteigenSiv Anita S. Olsen4
200GodøynesfjæraBodøGodøynes velforening74
201Storviksand på EidetBodøMarianne Nyheim8
202SundGildeskålFam. Tutula/Lekanger8
203Nes, ValnesfjordFauskeKristin Laholt10
204Lund/BåtbergetSteigenFast ryddegjeng90
205Sør-FugløyaGildeskålVelforeninga Sør-Fugløy150
206KunnaMeløySail Norway13
207SteinslandsosetHamarøySøren Hølscher8
208Steinsvær v/BliksværBodøBodø kommune263
209BliksværBodøEva Haugsnes55
210GiværBodøGivær velforening30
211BrennsundSteigenBrennsunds venner50
212RørstadSørfoldVelforeninga på Rørstad100
213StorvikaSørfoldKirsten Martinussen20
214MølleskogSteigenTor Magne Nilsen4
215Sandvåg og StokkbueelvaSteigenFamilien Tjærandsen1
216Varnesodden, SørskotSteigenMarius Brovold6
217Misten, KjerringøyBodøBrynjar Stodalens fru4
218BuvågHamarøySvein Kjeldsrup50
219SundGildeskålAnne-Grethe Kristiansen5
220Karlsøyvær, EngøyBodøRoger Johansen3
221MåløyværSteigenMåløy kai og båtforening155
222Div. SteigenSteigenRanveig Person25
223Strender på InndyrGildeskålAnnie Karlsen og Svein Egerdahl2
224Strender i SteigenSteigenCermaq440
225FemrisGildeskålFemris grunneier og velfor.100
226Kjønnøya, FleinværGildeskålTor Jensen40
227Langholmen/Løpsøya, FleinværGildeskålOdd Jensen40
228Gjømmerholmen, FleinværGileskålGerd Næss30
229Mevær, FleinværGildeskålGunnvor Robertsen3
230MovikaSørfoldAndreas Hansen4
231VassvikaSørfoldOdd Andreas Olsen162
232Haug-AnkersvågenSteigenSteigen Bygdekvinnelag30
233Diverse SteigenSteigenCermaq45
234Inndyr havnGildeskålInndyr skole4
235SpildernesetMeløyØrnes skole14
236GlommenMeløyGlomfjord skole4
237Haug Ankersvågen, EngeløyaSteigenSteigen Bygdekvinnelag50
238KjerringøyBodøBjørn Hamran1
239BreivikaBodøFæringen 4H klubb2
240Flatøy FyrSteigenVenner av Flatøy Fyr7
241Engøya, KarlsøyværBodøFylkesmannen6